Občanské sdružení Pro budoucnost Žerčic uspořádalo v sobotu 1.září Druhý ročník zábavného odpoledne Plnou parou do nového školního roku.

Deštivé počasí neodradilo ani děti, ani dospělé. Bez ohledu na věk se všichni vozili parní mašinkou.
Kouzelník Michal zahnal kapky deště a po zbytek odpoledne, až do večerních hodin se všichni náramně bavili. O skvělou atmosféru se postarala skupina dívek z hudební školy Yamaha za doprovodu Marušky Prskavcové a zpěvačka Hanka Kytka.

Celé odpoledne se soutěžilo, velký zájem byl o projížďky poníků z pěčického Jezdeckého klubu Rozela. Poníci byli po celou dobu plně obsazeni a děti čekaly frontu, aby se mohly svézt. Jízdu na ponících si nenechalo ujít žádné dítě. Podle návštěvníků se druhý ročník akce podařil a všichni se těší již na příští rok.

"Jsem překvapený, jaký je o jízdu parní mašinkou veliký zájem. Líbí se mi tady, je tady bezvadná atmosféra a všude dobří lidé", pochvaluje si majitel a tvůrce lokomotivy Aleš Mácha, který prožil v Žerčicích s příjemnými lidmi pohodové odpoledne.

"Jsme spokojení, akce se vydařila, i když nám soutěžení přerušil déšť, nikdo se nenechal odradit a po dešťových přeháňkách se vesele pokračovalo. Součástí zábavného odpoledne bylo vyhlášení vítězů výtvarné soutěže o Nejhezčí zážitek z prázdnin. Ceny si odnesly Kristýna Herrmannová (6) z Mladé Boleslavi, Markéta Herrmannová (7) z Mladé Boleslavi a Natálka Nastoupilová (11), které pomáhal s kresbou obrázku i tří letý bratr Adam ze Žerčic. Děvčata si odnesla dětské šampaňské, cukr z dobrovického cukrovaru a woucher do restaurace v hotelu Bezděz", pochvalují si pořadatelé a organizátoři akci Plnou parou do nového školního roku.