„Snažíme se zvýšit bezpečí v ulicích našeho města všemi dostupnými způsoby. Jedním z dlouhodobých problémů je nedostatek městských strážníků, práce je to velmi náročná a navíc ne každý uchazeč splňuje přísné podmínky,“ vysvětlil náměstek primátora Jiří Bouška.

Proto se Boleslav rozhodla využít zaměstnance bezpečnostní agentury, což jí de facto umožní zdvojnásobit počet lidí, dohlížejících na pořádek ve městě.

V tuto chvíli se jedná o pilotní projekt, jehož přínos Boleslav zhodnotí na konci kalendářního roku a pak se uvidí, co bude se smíšenými hlídkami dál. Zatím ale i zaměstnanci agentur vedle policistů budí respekt. Jedná se totiž obvykle o mladší urostlé muže. Takoví slouží například také v obchodním centru Bondy, kde je též, především po incidentech mladistvých, které se zde odehrály před prázdninami, zapotřebí dohlížet na bezpečnost a na zloděje.

„Smíšené hlídky budou fungovat ve všední dny vždy od 7 do 15 a od 15 do 23 hodin. Pokud se nám tento model osvědčí, určitě budeme uvažovat o jeho pokračování," dodal Bouška.

Zaměstnance agentury a policistu si ale jen tak někdo nepoplete, na první pohled jsou od sebe dobře rozeznatelní a to podle oblečení. Těmto pánům, kteří policistům v nelehkých časech vypomáhají, nechybí také patřičná školení, aby dokázali obsloužit přenosný defibrilátor nebo aby mohli sbírat použité injekční stříkačky.