Skill centrum přišlo celkově na 600 tisíc korun a sloužit má především k nácviku a zlepšení dovedností na kole pomocí překážek. Lze na něm trénovat malé skoky, přejezdy přes vlny, rovnováhu a práci s těžištěm.

Mladoboleslavská dráha má tvar nepravidelného lichoběžníku s mlatovým povrchem, na kterém je umístěno sedm překážek s kovovou konstrukcí a povrchem z modřínových prken.

„Areál je koncipován tak, aby si začínající bikeři mohli vyzkoušet, jak se jezdí přes překážky, a pak si mohli troufnout i na složitější jízdu v terénu či ve větším cykloparku, případně tady v Boleslavi v právě vznikajícím pumptracku. Primárně jsme však chtěli nabídnout další sportoviště a vytáhnout děti od počítačů a telefonů,“ uvedl iniciátor projektu Marek Burda z mladoboleslavského spolku Bike Addict.

Božena Čúča Vaníčková oslavila v Komunitním centru Klementinka 95 let.
V kočárku mě vozil jugoslávský král, vzpomíná Boleslavačka. Oslavila 95 let

Slavnostního zahájení provozu se zúčastnil také Michal Maroši, evropský šampion v dual slalomu a legenda globální MTB scény. Po skončení aktivní závodní kariéry totiž pomáhá mimojiné se stavbou podobných skill areálů, a proto s ním Marek Burda svůj projekt konzultoval.