Autobusy soukromých dopravců, kteří vozí cestující v rámci pražské integrované dopravy a všichni ostatní středočeští autodopravci, neměli během dopoledne potíže dojet do Prahy. Většina autobusů středočeských dopravců byla poloprázdná, spoje jezdily včas podle jízdních řádů.

Doprava ve Středočeském kraji byla během dopoledne poměrně klidná, shodli se autodopravci. Zejména proto, že hodně lidí vůbec do metropole nejelo. Jedni pracovali z domova, jiní lidé si vzali raději dovolenou. "Než, abych riskoval, že se nedostanu do zaměstnání, vzal jsem si raději dovolenou," uvedl Zdeněk Kostka z Mladé Boleslavi.

„Provoz na všech středočeských dálnicích i ostatních příjezdových komunikacích do Prahy byl během dopoledne klidný,“ řekla mluvčí středočeské policie Soňa Budská. Filip Drápal ze společnosti Ropid, která v Praze a jejím okolí organizuje hromadnou dopravu, uvedl, že fungují všechny avizované linky v okolí metropole.

Autodopravci ze středních Čech se shodli, že dnes vozí až o 70 procent méně cestujících. Potvrdil to dispečer mladoboleslavské společnosti Transcentrum bus Libor Tomíček. "My jsme to očekávali, že si lidé vezmou raději dovolenou," řekl dispečer. Situace se během dne už podle něho nezmění. Autobusy budou poloprázdné i odpoledne nazpátek z Prahy.

Bez potíží vozily do Prahy klienty i autobusy společnosti Veolia Transport Praha, potvrdil obchodní ředitel Michal Zemek. Linky obsluhují Neratovicko, Příbramsko, Prahu a její okolí. Spádové linky do Prahy byly ale také podle Zemka poloprázdné, stejně jako spoje z Mělníka do Prahy, které provozuje ČSAD Střední Čechy.

ČTK, Pavel Svačina