Další rozšiřování průmyslové zóny v Bezděčíně možné nebude. Naopak na pozemku bývalé zásobní zahrady na Dubcích bude moci developerská firma stavět domy.

To jsou asi nejzásadnější fakta, která nový územní plán přináší. Na svém posledním jednání před komunálními volbami ho schválilo stávající zastupitelstvo. Opozice přitom kritizuje především zmíněnou bývalou zásobní zahradu.

Tu se radnice pokoušela prodat několikrát, jak informoval i Boleslavský deník. Nakonec o ni měl zájem až zhruba šestý kupující.

„Město ale pozemek prodalo s tím, že kupci bylo umožněno ho splácet, ale zároveň byla cena podmíněna tím, že se do budoucna schválí územní plán, který tam povolí stavět rodinné domky," řekl opoziční zastupitel Robin Povšík. Opoziční zastupitelé kritizovali i to, že byl územní plán schvalován na posledním jednání. Podle nich mohl počkat na nové zastupitele.

Primátor Raduan Nwelati ovšem vysvětluje, že už tak čekali žadatelé o změnu plánu dlouhých osm let. Pracovat se na něm totiž začalo už v roce 2006. „Považuji za nesprávné, aby se již tak dlouhé čekání žadatelů dále odsouvalo," dodal primátor.

Obávané rozšíření průmyslové zóny v Bezděčíně město zamítlo především kvůli obavám z dopravních komplikací, které by to místním lidem přineslo.

Už teď se začíná pracovat na páté změně územního plánu, která bude zahrnovat třeba zamítnutí zástavby zelené plochy ve Štefánikově ulici.