Jedna z největších investic ve městě a současně jedna z nejdelších dopravních uzavírek pro letošní rok se blíží. Oč jde? O kompletní revitalizaci Ptácké - střed, která naváže na výraznou úpravu této ulice z předchozích let. 

„Celková úprava se týká Ptácké ulice v úseku od Česany ke křižovatce s ulicí Tovačovského a začne 5. března. To je také start dopravní uzavírky, která je pro kompletní rekonstrukci bohužel nezbytná," řekl primátor města Raduan Nwelati. Rekonstrukce se odehraje ve dvou etapách. 

Ta první se dotkne úseku od Česany ke křižovatce Ptácké ulice s ulicí U Jizery, a potrvá od pondělí 5. března do neděle 24. června. Na ni naváže 25. června druhá etapa, kde dojde k uzavření úseku od křižovatky s ulicí U Jizery ke křižovatce s ulicí Tovačovského. Tato etapa rekonstrukce by měla trvat až do 16. září. 

Na místě budou nejprve pracovat Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav, následně plynaři a další provozovatelé sítí a nakonec dojde k celkové úpravě povrchů komunikace i chodníků. Až na samotný závěr zrekonstruované místo osadní zelení a upraví se parkovací místa. 

„V rozpočtu máme na tuto investici vyhrazeno 40 milionů korun, ale předpokládám, že v rámci dodavatelských soutěží se nám náklady podaří snížit," vysvětlil primátor Nwelati.

Ruku v ruce se stavbou a dlouhodobou uzavírkou jdou také dopravní komplikace. Řidiči se budou muset obrnit trpělivostí a také je čeká jízda po objízdné trase. Ta bude samozřejmě platit i pro městskou hromadnou dopravu. Pro autobusovou linku číslo 50 bude platit provizorní jízdní řád dokonce až do 30. června. Autobusy této linky budou využívat pouze směr přes Staroměstské náměstí po celou dobu uzavírky, směr přes Ptáckou ulici bude zcela vynechán. Cestující musí počítat s tím, že autobusy vynechají také zastávky: Jaselská, gymnázium, Ptácká, Na Rychtě a Česana. Upraven byl také jízdní řád pro linku 60, kde došlo pouze k přidání spoje platného pro prázdninový režim MHD. Tento spoj je označen značkou 19. Zde platí posun času o 5 minut a to z 14:27 na 14:32 a z času 14:53 na 14:58. Aktuální jízdní řády jsou k dispozici na webu dopravního podniku: www.dpmlb.cz.

Objížďka povede z Ptácké ulice přes Jaselskou, třídu Václava Klementa, náměstí Míru, ulici 9. května, Staroměstské náměstí, Pražskou bránu, Nádražní ulici a opět Ptáckou. V opačném směru pak řidiči pojedou Viničnou, Na Celně, Jičínskou, třídou T. G. Masaryka, třídou Václava Klementa, Jaselskou ulici a opět skončí na Ptácké.

Meziměstské autobusy ve směru z Boleslavi absolvují objízdnou trasu přes Staroměstské náměstí, v opačném směru nebudou trasy dotčeny. Jako náhradní autobusová zastávka bude sloužit zastávka Mladá Boleslav, 9. května, u parkoviště. Pro chodce a cyklisty bude po celou dobu oprav k dispozici koridor pro bezpečný průchod.