Informaci potvrdil Jan Holub, mluvčí společnosti Arriva Střední Čechy, který zde provozuje autobusovou dopravu. „Tato uzavírka výrazně změní linku 260890, vedoucí na trase Mladá Boleslav Dlouhá Lhota Libáň. Ta bude vedena od úterý 15. září 2015 minimálně na půl roku v objízdné trase," řekl.

Většina spojů také vynechá zastávky Židněves; Židněves, k nádraží a Sukorady. Cestujícím do těchto stanic však nabízí spojení ve shodné časy jinými linkami.

Většina spojů pojede z Boleslavi přes Březno a Čížovky po objížďce a v opačném pořadí obslouží Domousnice, Řitonice, Petkovy a Dlouhou Lhotu a vrátí se na Veselici, odtud bude pokračovat dále do Libáně.

„Školní doprava do Března bude touto linkou zajištěna jak ze Sukorad a Martinovic, tak i z Dlouhé Lhoty, Řitonic a Petkov, v odpoledních časech po 13. hodině a okolo půl čtvrté vznikají pro tyto obce náhradní spoje z Března," upřesnil Jan Holub.

Cestující musí počítat s časovými posuny většiny spojů, jinými odjezdovými časy i korekcí tras, uzavírka potrvá až do února příštího roku.