„Od začátku června zde začaly probíhat terénní úpravy. V průběhu prázdnin by měla firma, která stavbu provádí, vybudovat všechny kotce. Pokud všechno půjde hladce, celou stavbu by nám měli do konce srpna předat,“ uvedl náměstek primátora Daniel Marek.

Následně město útulek vybaví a spustí provoz. Slavnostní otevření se plánuje na konec září. Kapacita útulku bude prozatím patnáct míst. Ty obsadí nejen psi, ale také odchycené kočky. Součástí má být i veterinární ordinace. Tento týden zastupitelé schválili dotaci ve výši 4,5 milionu korun na vybaveni, vnitřní rekonstrukci a ordinaci.

S útulkem má město do budoucna další plány. Je v úvaze rozšíření jeho zázemí například na zvířecí hotel. Rovněž by zařízení mohly užívat i další obce. „Momentálně jednáme s okolními obcemi o tom, aby se k nám připojily a zařízení využívaly pro své účely. Počítáme rovněž s pomocí dobrovolníků, kteří by se na péči o zvířata chtěli podílet. Uvítáme také případné sponzory, kteří by se chtěli na provozu s městem spolupodílet,“ dodal Marek.