Útulek roste v areálu bývalé Hájenky v mladoboleslavském Březně. Aktuálně jsou již hotové interiéry karantény, ošetřovny, přípravny krmiv a útulku pro kočky. Ve východní části pak dělníci pracují na kotcích a výběhu pro psy.

Kapacita nového útulku bude 19 kotců s výběhy a nebude chybět ani větší voliéra pro kočky. Původně se však hovořilo o patnácti kotcích a karanténě. Ta samozřejmě také nebude chybět, stejně jako přípravna krmiv a ordinace pro veterináře. „Práce se nám trochu opozdily, ale máme ještě dostatek času, takže termín, který jsme si stanovili pro otevření - do konce měsíce září, bude dodržen,“ uvedl náměstek primátora Daniel Marek.

Útulek bude mít dva stálé zaměstnance, které doplní brigádníci a dobrovolníci. Zpočátku sem budou umisťována zvířata z Mladé Boleslavi, vedení města ale jedná se starosty okolních obcí o spádovosti.

Doposud se odchycená zvířata vozila do Lysé nad Labem, což bylo dlouhodobě neúnosné. Obě dvě města dělí vzdálenost asi 30 kilometrů a každé navíc náleží jinému okresu.

Spolek na ochranu opuštěných zvířat po útulku v Boleslavi volal devět let a zprvu jej město urputně odmítalo. Podle šéfky spolku Václavy Brabcové pomohl s realizací tohoto projektu až náměstek Daniel Marek.