Provoz areálu Loděnice na Urbanovce je ohrožen! Lidem vadí hluk z večerních koncertů. „Ten kravál až do pozdních nočních hodin se nedá vydržet. Nedá se ani spát!“ rozčilují se lidé. Někteří se svými stížnostmi dokonce vystoupili na posledním zasedání zastupitelstva.

„S nájemci areálu jsme o tom několikrát jednali a jednat budeme i nadále. Byli a znovu budeme upozorněni na to, že musejí dodržovat obecně závazné vyhlášky, jinak jim hrozí pokuta,“ řekl Deníku starosta Benátek Jaroslav Král.

Ani po mnohých jednáních se však nic nezměnilo. „Stížnosti jsou pořád,“ připustil starosta. „Současnou sezonu už necháme dojet, ale pro tu další připravujeme technická opatření, která mají hluk omezit. Například chceme koupit pole v sousedství Loděnice a postavit na něm protihlukový val,“ řekl starosta.

Podle místostarosty města Pavla Štiftera si obyvatelé Benátek stěžují na to, že v areálu nedodržují stanovenou hodinu, do které se mohou koncerty konat. „Lidé jsou ve varu, tak jim ještě po koncertě pustí reprodukovanou hudbu,“ soudí místostarosta. „Na druhou stranu se však stává, že lidé slyší v noci hlasitou hudbu a automaticky si stěžují na Urbanovku. Jenže muzika přitom jde úplně odjinud,“ dodal Štifter.

Další krok, který město kvůli stížnostem na hluk udělalo, je anketa na internetových stránkách Benátek. V ní se vedení města ptá, jestli je letní areál Loděnice přínosem pro kulturní a společenský život ve městě. Výsledek? Za prvních několik dní odpovědělo v anketě téměř pět set lidí, přičemž drtivých 93 procent tvrdí, že areál je přínosem.

„Je nám ale jasné, že v anketě odpovídají hlavně mladí lidé, takže není úplně objektivní,“ komentoval dosavadní výsledky ankety starosta Král.

Nikdo z provozovatelů letního parketu se včera k problému nevyjádřil. Ani jeden z nich nebyl k zastižení na mobilním telefonu.

Na koncertech bývá často i několik set návštěvníků, kteří dělají hluk. Ten společně s hlasitou hudbou až do ranních hodin místním vadí.