Poté, co přišel o práci, přespával na ubytovně. Brzy mu ale došly peníze a skončil na ulici. To se neblahým způsobem projevilo i na jeho zdravotním stavu, neboť se mu vrátila do té doby vyléčená psychická nemoc. Vrcholem pak bylo, že přišel i o veškeré osobní doklady a krátce na to skončil v psychiatrické léčebně v Kosmonosích.

Díky spolupráci zdejších lékařů s odborem bezpečnosti a prevence kriminality a jejich zapojení do projektu Cesta z ulice se podařilo muže nasměrovat na magistrát a seznámit ho s možností odcestovat zpátky do vlasti, kde má rodinu a přátele.

„Poté, co se podařilo stabilizovat jeho zdravotní stav a dostat díky lékům pod kontrolu i psychiku, obrátil se muž na náš odbor. Bohužel ale neměl žádné doklady, takže bylo nutné mu je pomoci obstarat. Ještě předtím jsme mu zařídili ubytování v azylovém středisku Naděje, které s námi na projektu také úzce spolupracuje. Poté jsme se obrátili na bulharské velvyslanectví a vyřídili muži dočasný pas," popsal anabázi vedoucí odboru bezpečnosti Vladislav Král.

Pak už následovalo hledání vhodného spojení, nákup jízdenky a 18. srpna muž odcestoval autobusem zpět do Bulharska.

Jedná se už o devětačtyřicátého člověka, kterému projekt Cesta z ulice pomohl.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.