Bývalá zasedací místnost změnila tvář a řadě obyvatel možná, obrazně řečeno, vyrazila dech. „Rekonstrukci jsme ukončili v září. Kompletně jsme zde vyměnili osvětlení, nechali udělat nové omítky a výmalbu. Nechybí ani nová kuchyňská linka," popsal starosta Otomar Pohl, který na všechny práce dohlížel.

Není divu, že při volbách místnost ještě voněla novotou. Volební komise seděla na nových židlích a zapisovatel měl veškeré dokumenty na novém stole.

„Místnost bylo především ve větších mrazech problematické vytopit, a tak se vedení obce rozhodlo, že přidá jedno topné těleso, které zajití dostatečné vytápění," vysvětlil Otomar Pohl.

Za koberec lino

Z podlahy také zmizel starý vysloužilý koberec, který nahradilo lino. Nechybí zde ani velkoplošná televize, která může být podle potřeby nainstalovaná také ve víceúčelovém stále. Jako vhodná příležitost se hodí například vítání občánků. To nejbližší se koná ve čtvrtek 16. listopadu od 16 hodin.

Modernizovaná místnost má kapacitu třicet osob a bude sloužit jako malá zasedací místnost, je vhodná i pro volební účely či jako klubovna SK Josefův Důl. Navíc si prostor mohou obyvatelé obce pronajmout k oslavám výročí a podobně.

Obecní úřad je ale velkou budovou, a tak se vzhledem k velkým nákladům opravuje postupně. „Opravit zbývá ještě sál tělocvičny s jevištěm. Tady počítáme s novou omítkou a vymalováním. Tím bude v interiéru vše hotovo," dodal starosta Josefova Dolu.

Připomněl také, že ještě před začátkem letních prázdnin skončily stavební práce v bývalé přízemní kanceláři. Ta nově slouží jako posilovna a místní ji často využívají. Volný čas zde tráví hlavně mládež, což bylo záměrem.