Svatava Milková, Petra Nakládalová, Malvína Pachlová, Daniel Bambas, Vojtěch Havelka a Milan Ligač. To je šestice odvážných umělců, která se od září pod pečlivým vedením profesionálních tanečníků připravuje na okamžik pravdy. Na chvíli, kdy půjde se svou taneční kůží na trh.„Čím víc se finále blíží, tím víc trénujeme a také máme obavy, že to skončí,“ podotkl Martin Šimek a dodal, že všichni aktéři jsou sice už dost unaveni, ale na blížící se finále se moc těší. Přiznal také, že ho práce s herci velmi baví.

„Každý z tanečníků do toho dal kus sebe a svojí osobitosti, a to mě naplňuje příjemnými pocity.“ O tom, koho před finálovým večerem v boleslavském divadle favorizuje, mluvit ale nechtěl.

„Nemám žádného favorita, všichni jsou velmi šikovní,“ složil soutěžícím poklonu taneční mistr a ještě prozradil, že se diváci mohou těšit na zajímavé zahájení večera v podobě společné choreografie, které minulou minulou neděli trénovali.

„Během společně strávených chvil jsme zažili spoustu legrace a musím také ocenit, že nikdo nechtěl s tréninkem skončit a ze soutěže odejít,“ ohlédl se za několikaměsíční dřinou otec projektu a s úlevou také konstatoval, že se všem účastníkům vyhýbala zranění a nemoci. 

Snad jen Daniel Bambas měl problémy s krkem, jinak nebyly žádné problémy.

Druhý ročník soutěže Roztančené divadlo doznal oproti loňskému roku jedné zásadní změny, a to, že letos bude taneční páry doprovázet živá hudba v podání kapely Gin in Jam. V průběhu slavnostního gala večera, ze kterého vzejde vítěz, zatančí každý z herců dva tance, standardní a latinskoamerický.

Závěrečným večerem na Velké scéně mladoboleslavského divadla bude provázet jeho umělecký šéf Petr Mikeska a herečka Tereza Kostková, která má s podobnými soutěžemi bohaté zkušenosti. V známými osobnostmi nabité porotě zasedne například herečka Eliška Balzerová, oblíbený bývalý člen zdejšího divadla Matouš Ruml, náměstek primátora Daniel Marek či tanečnice známá ze StarDance Veronika Lálová a mnozí další.

Všichni, kteří se o soutěž zajímali, mohli sledovat na webových stránkách www.boleslavsky.denik.cz, jak to tanečníkům jde a zároveň zde mohli v anketě hlasovat pro svého favorita. V průběhu týdne před slavnostním zakončením projektu vedl těsně Milan Ligač před Svatavou Milkovou a Danielem Bambasem.

Zdá se, že nic nestojí v cestě, aby taneční soutěž Roztančené divadlo pokračovala i v příštím roce.

„Na to je ještě brzy, uvidíme,“ zakončil rozhovor Martin Šimek, který si na krátký okamžik odskočil z tréninku na sobotní gala večer. Jeho hlas zněl ale optimisticky.