„V těchto dnech se dokončovala instalace svislého dopravního značení a některé drobné klidové práce a dnes byla tato stavba zkolaudována. Ulice, která je pro dopravu uzavřena již od jara, se tedy již ve čtvrtek 1. listopadu může znovu otevřít pro dopravu,“ uvedla Šárka Charousková, mluvčí mladoboleslavské radnice.

Ulicí projedou pouze auta do 3,5 tuny. Jsou tu ale další omezení. „Z Ptácké ulice se nebude moci do ulice V Rokli odbočovat vlevo při jízdě směrem od České Lípy. Je to z důvodu, aby se zde v dopravních špičkách ještě více nekomplikovala situace,“ popsala Šárka Charousková.

Podobně jako u jiných rozsáhlých rekonstrukcí, se i tady nejprve opravovaly podzemní sítě, následně opravou prošly povrchy vozovky a chodníků, stejně tak i úprava parkovacích míst. To byl důvod, proč trvala uzavírka tak dlouho, podotýká mluvčí. „Na druhé straně tímto postupem a koordinací s vlastníky podzemních sítí město přechází tomu, aby se nově opravené ulice třeba za několik měsíců musely znovu rozkopat kvůli opravě či pokládce nějakého potrubí,“ dodala Šárka Charousková.