Hlavní termín akce, kterou koordinuje Český svaz ochránců přírody, připadá na 23. března. Velký počet dobrovolnických úklidů v České republice připadne na tento víkend, mnohé však i na jiné blízké termíny. Na webu Ukliďme svět je k vidění mapa, která monitoruje oficiálně přihlášené a zaregistrované úklidy (nezřídka se stává, že akcí je mnohem víc, avšak organizátoři je na webu nezaregistrovali), několik se jich bude konat i na Mladoboleslavsku.

V pondělí 25. března budou uklízet děti ze Medvídkové třídy MŠ Kosmonosy. „Medvídci si uklidí okolí své MŠ, aby na našich procházkách nebyl na zemi nepořádek,“ píše se na webu v popisu akce s názvem Medvídci uklízejí svět.

Přímo v Mladé Boleslavi svítí na mapě dvě místa, obě mají připadnout na začátek dubna. Na čtvrtek 4. dubna je připraven úklid okolí Klenice, který organizuje Ekocentrum Zahrada při DDM Na Výstavišti. „Vydáme se spolu s dětmi z přírodovědných a chovatelských kroužků uklízet okolí říčky Klenice, která protéká naším městem,“ píší organizátoři.

V pondělí 8. dubna budou uklízet studenti třídy 3. A na Gymnáziu Mladá Boleslav, Palackého 191/1. „Devětadvacet studentů půjde místo výuky uklidit z Mladé Boleslavi podél toku Klenice směr obec Řepov a zpět do Mladé Boleslavi přes Jemníky. Úklid proběhne v čase 8.30 až 15.00,“ uvádí se na webu Ukliďme svět.

Úklid a Den Země

Na 22. dubna naplánovala velký úklid MŠ Vlkava. Sraz je v 9 hodin u budovy mateřské školy. „Každoročně uklidíme cestu k lesu a část lesa, každý je vítán,“ píše v popisu akce s názvem Světu jdeme příkladem, zatočíme s odpadem.

Na ZŠ Luštěnice se bude uklízet průběžně několik dní od 22. do 26 dubna. Úklid se zde spojí s oslavami Dne země. „V průběhu celého týdne, který začínám Dnem Země, se skupiny žáků spolu s vyučujícími zapojí do úklidu a vyčištění okolí naší školy, popřípadě dalších vytipovaných lokalit v obci,“ píše se u akce ZŠ Luštěnice s názvem Ukliďme naše okolí.