Obrovská tragédie se odehrála včera po poledni u Mladé Boleslavi! Osmatřicetiletému řidiči jedoucímu ve směru na Prahu od Bakova nad Jizerou po rychlostní silnici R10 začala hořet pneumatika. Auto pak doslova vyletělo asi půl kilometru před sjezdem na průmyslovou zónu u Kosmonos mimo komunikaci.

Vůz po nárazu začal hořet. Začal boj o holý život, šlo o každou vteřinu. Snaha byla ale marná. Řidič auta skončil s těžkými popáleninami v nemocnici a dvě děti, které seděly v autě, zabily plameny! Nehodu nepřežily dívky ve věku 15 a 10 let.

Na místo přijela matka jedné z uhořelých dívek, kamarádka řidiče. „Je to hrozné. Kolikrát jsem říkala, ať jezdí pomalu,“ plakala na dálnici při výpovědi žena. Policisté přikyvovali, že řidič auta nejel zrovna úplně pomalu.

Nehoda na více než tři hodiny zablokovala trasu z Liberce na Prahu, kde se tvořily mnohakilometrové kolony. Policisté sváděli vozidla od Bakova na starou silnici .

Těžce popálený je i řidič, kterému se jako jedinému podařilo vozidlo opustit. „Jeho zdravotní stav byl velmi vážný,“ konstatovala Nina Šeblová ze středočeské záchranné služby. „Po poskytnutí neodkladné péče jsme pacienta předali posádce vrtulníku. Ten jej dopravil na popáleninové oddělení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ doplnila.

Ve velmi kritickém stavu napojený na umělou plicní ventilaci nyní muž leží na jednotce intenzivní péče. Popáleniny druhého a třetího stupně má na 85 procentech těla. „Z toho jsou 18 procent popáleniny třetího stupně na zádech a zadní ploše levé paže,“ uvedl ošetřující lékař. Plameny ale zle poznamenaly také hlavu, zadní stranu krku, trup, hýždě, obě nohy i ruce; zasaženy byly také dýchací cesty.

Na objasnění okolností nehody se bude podílet soudní znalec z oboru silniční dopravy. „Přesná příčina havárie je předmětem dalšího šetření. Vyloučit nelze ani technickou závadu,“ uvedl pro Deník mladoboleslavský policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Nehoda na dvě hodiny zablokovala cestu na hlavním tahu z Liberce na Prahu a před místem neštěstí se tvořily mnohakilometrové kolony. Dopravu museli policisté odklánět již u Bakova nad Jizerou. Objízdná trasa vedená před Mladou Boleslav tak vážně zkomplikovala provoz v celém regionu.

„Stáli jsme desítky minut ve vedru na dálnici. Přímo na silnici přistál vrtulník. V dáli plakala nějaká žena a všude bylo plno hasičů, záchranářů a policistů. Byl to hrozný pohled,“ popsal jeden z řidičů neštěstí. Od začátku roku tak na Boleslavsku zemřelo 16 lidí.