PubQuiz neboli hospodský kvíz je vědomostní týmová hra oblíbená po celém světě. O co jde? Vědět více než soupeř a dokázat, že si stále něco pamatujete ze školních lavic. Pokud zaměníte gauč za pohodlí vaší oblíbené hospůdky či kavárny můžete si společně s vašimi přáteli zasoutěžit proti ostatním. Je to týmová hra, která se skládá z 5 kol, což znamená 51 otázek z 10 různých oblastí. Témata jsou namixována tak, aby si každý přišel na své. Soutěží se v týmech, každá skupina má od dvou do sedmi členů. Týmy mají svá jména a fantazii se meze nekladou (tentokrát například Masivní odpor, Exfox, Omakalamihonakanapi, Slušnej oddíl,….).

Po každém kole následovala pauza na občerstvení. Moderátorka, která provází celým večerem, spočítala body a vyhlásila výsledky. Na konci kvízu moderátorka vyhlásila tým, který dával ve škole skutečně pozor nebo měl jen štěstí na otázky o virtuální realitě, ve které je opravdu znalcem.

Idea hospodského kvízu se zrodila v 70. letech 20. století v Anglii. Z Velké Británie se začal PubQuiz šířit po západní Evropě a Spojených státech amerických. Všude, kam přišel, se začal těšit nebývalé oblibě. V Mladé Boleslavi se hraje přibližně 2 roky. Za všetečnými otázkami se nejdříve chodilo do U-Turn. Podnik byl zrušen a štafetu loni převzala kavárna V břiše velryby.

Pokud byste si chtěli vyzkoušet své znalosti a případně založit novou skupinu, nezapomeňte si nejdříve rezervovat místo na www.pubquiz.cz. Pro velký zájem, bývá obsazeno. Pokud byste si to chtěli nejdříve vyzkoušet, přijďte, vždy se najde skupina, kde někdo chybí a přibere vás pod křídla.

Iveta Karásková