„Po dobu stavby, která potrvá řadu měsíců, nebude možné na tomto parkovišti stát,“ uvedla Šárka Charousková, mluvčí magistrátu.

Zákaz parkování bude v následujících dnech potvrzen umístěním dopravních značek. Naopak parkovací místa u stávajícího vjezdu na městský stadion zůstávají zatím beze změny.

Stavba má v první fázi trvat devět měsíců. Zatím bude vybudována jedna věž s jedním podzemním a třemi nadzemními podlažími. Bude-li ovšem v budoucnu potřeba, může se parkovací dům rozrůst o další podlaží a druhou věž.

Navazující MHD

Celkový počet stání pro osobní automobily je projektován na 308 míst, 10 z nich bude vyhrazeno pro invalidy. Možnost zaparkovat v novém domě budou moci využít i motocyklisté, pro které se počítá s deseti stáními. U domu bude umístěn stojan na sdílená kola.

Nové parkoviště bude sloužit v režimu P+R, což znamená, že parkující může po odstavení auta využít navazující městskou hromadnou dopravu.

Na stavbu s předpokládanými náklady 120 milionů korun se magistrátu podařilo získat dotaci 100 milionů korun z fondů Evropské unie.

„Výstavba parkovacího domu významně pomůže řešit nedostatek parkovacích míst v této lokalitě,“ doplnil první náměstek primátora Jiří Bouška.