„Nabízel mu několik druhů zboží. Jednalo se o strojky, hodinky i dalekohledy," vyjmenoval ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Jakmile operační důstojník tuto informaci zjistil, okamžitě na místo vyslal nejbližší hlídku. Nikoho však na místě nezastihla.

Avšak netrvalo dlouho a prodejci strážníkům přeci jen tak lehce neunikli. Jak Tomáš Kypta poznamenal, o deset minut později si pracovník kamerového systému všiml osoby, která odpovídala popisu a pohybovala se po parkovišti v Jičínské ulici u obchodního domu ze zahradnickými potřebami. Proto byla na místo nasměrovaná nejbližší hlídka, které se podařilo celou skupinu prodejců chytit.

Jakmile ji spatřili, snažili se pochopitelně co nejrychleji utéct do černého mercedesu, který měli zaparkovaný nedaleko.

„Při zjišťování totožnosti vyšlo najevo, že se jedná o čtyři muže slovenské národnosti. Všichni si byli vědomi, že se prodejem dopouští přestupku a k prodeji zboží se sami přiznali," dodal šéf mladoboleslavských strážníků.

Hlídka je proto poučila s tím, že celá věc bude předána ke správnímu řízení včetně zboží, které jim bylo na místě strážníky v rámci zákona odebráno.