„Na Boleslavsku evidujeme přes šest desítek událostí, většinou se jednalo o popadané stromy,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Mnichovo Hradiště navíc málem zažilo velké neštěstí. Strom zde totiž spadl přímo na koleje. „Prováděli jsme evakuaci osob z vlaku. Vlak ale stihl zastavit včas. Všechno se obešlo bez zranění,“ dodal Svoboda.

V pohotovosti byly ale i další záchranné složky. „Občan z ulice U Stadionu oznámil pád stromu a poškození lampy veřejného osvětlení. Na místě již zasahovali hasiči a vzhledem k tomu, že došlo i k poškození vozidla, byla na místě přítomna státní policie,“ přiblížil ředitel městské policie v Mladé Boleslavi Tomáš Kypta.

Povolán na místo byl i pracovník firmy Osvit, který lampu zabezpečil. Okolí pak bylo ohraničeno pásku, která zamezovala vstupu. Důvodem byl fakt, že pádem hrozil i další zdejší strom. Ten však kvůli špatnému počasí nemohl být okamžitě odstraněn. Šlo tedy o otázku bezpečnosti.

To však rozhodně nebyl jediný případ, který policisté řešili v Mladé Boleslavi. „V průběhu noční směny v souvislosti se silným větrem hlídky provedly ve více jak dvaceti případech odstranění nejrůznějších předmětů z komunikace a to větví, dopravních značek a kontejnerů na tuhý domovní odpad,“ dodal Kypta.

Nejvíce práce čekalo na hasiče po deváté hodině večer, kdy se několik hodin prakticky nezastavili. Přímo v Mladé Boleslavi vyjížděli do ulice 17. listopadu, kde spadl strom na zaparkovaná auta, před půlnocí pak silný vítr utrhl část střechy v Ptácké ulici. Hasiči na místo dorazili s plošinou a uvolněné plechy na střeše zabezpečili proti pádu.

Vichřice znemožnila průjezd Jizerním Vtelnem na hlavním tahu mezi Mladou Boleslaví a Mělníkem. Došlo tam k naklonění sloupu s dráty, které se prověsily nad silnicí takovým způsobem, že místem mohla projíždět jen osobní auta. Kamiony a autobusy musely na místě počkat, než se hasičům podaří místo zprůjezdnit.

Největší komplikace ale byly na silnicích, kam spadlo obrovské množství stromů. Zřejmě nejhorší byla situace u Krnska, kde v lesním úseku spadlo na silnici několik mohutných stromů. Několik hodin tak nebyla silnice průjezdná.

I dnes ale musí být řidiči velmi opatrní, některé nalomené stromy se totiž mohou dodatečně zřítit na silnici.