„Město Mladá Boleslav připravuje stavbu nábřežní cyklostezky v prostoru Krásné louky. Její součástí bude i nová lávka přes Jizeru pro cyklisty a pro pěší v sousedství stávajícího železničního mostu,“ potvrdila mluvčí magistrátu Šárka Charousková.

Navržená trasa je členěna na pět úseků o celkové délce 1434 metrů včetně délky přemostění. Rada města již schválila zadání veřejné zakázky formou otevřeného podlimitního řízení a v dohledu je i samotné zahájení stavby „Měli bychom ji zahájit letos v dubnu a předpokládáme její dokončení v dubnu 2023,“ uvedl primátor Raduan Nwelati.

Prostor sloužící jako parkoviště mezi hlavní vstupní bránou na stadion prvoligových fotbalistů a městským stadionem v Mladé Boleslavi se k nepoznání změní. Vyroste tam parkovací dům.
Parkovací dům vedle fotbalového stadionu v Mladé Boleslavi začne růst na jaře

Odhadovaná cena stavební zakázky je přes 50 milionů korun. Stavba bude spolufinancována z fondů Evropské unie. „Tento projekt by jen těžko vznikal bez externích zdrojů. Podařilo se nám získat velkou sumu z dotací a výrazný je také příspěvek Nadačního fondu Škoda Auto, za který moc děkujeme,“ řekl první náměstek primátora Jiří Bouška.