V běh o život se každodenně mění u Bondy centra na třídě Václava Klementa v Mladé Boleslavi přebíhání a kličkování mezi rozjetými vozidly. Staří i mladí. Ti všichni si tam krátí cestu od hlavního vchodu obchodního centra či autobusové zastávky směrem k chodníku u protějšího panelového domu. Tomu teď snad bude konec.

Konec úrazů?

Jak Boleslavskému deníku potvrdila tisková mluvčí magistrátu Hana Koišová, město tam v těchto dnech nechává naistalovat zábradlí, mající za cíl předejít úrazům „přebíhačů“.

„V tuto chvíli se již plně pracuje na jeho výstavbě. Celá akce přijde na 250 – 300 tisíc korun,“ uvedla magistrátní mluvčí. Přebíhání dvou a tříproudé komunikace je velmi nebezpečné. V dopravní špičce tam projede až 140 autobusů během jediné hodiny! K tomu je nutné připočítat i stovky osobních a nákladních vozidel.

„Smyslem výstavby je předejít dopravním komplikacím a přinutit chodce, aby využívali nedalekých přechodů se světelnou signalizací, které jsou bezpečné,“ uvedla mluvčí.

Do doby výstavby musejí s komplikacemi počítat i motoristé. Komunikace souběžná s Bondy centrem je zúžená jen do jednoho jízdního pruhu. „Hotovo by mělo být nejpozději do pátku,“ uvedl na místě jeden z pracovníků stavějících zábradlí.