Oblíbený basketbalový tým Slovanka Mladá Boleslav, který kosí konkurenci a přivádí boleslavské fanoušky do varu, může mít pořádný problém.

Jak zjistil Boleslavský deník, klub opustil jeden ze stěžejních sponzorů. Důvodem však není nespokojenost s výkonem hráček, nebo snad popularita klubu, ale fakt, že již tolik nepůsobí v Praze.

„Přestože hrajeme výborně a aspirujeme na třetí místo v lize, tak nám bohužel oznámil jeden ze stěžejních sponzorů, že pokud nebudeme hrát dlouhodobě v Praze, tak s námi končí. Je to totiž podnikatel, který potřebuje mít reklamu hlavně právě v Praze,“ vysvětlil Deníku manažer klubu František Chmela.

Basketbalistky Slovanky jsou podle slov manažera doma právě v Mladé Boleslavi a nechtějí na tom nic měnit. Jenže bez sponzora to může být pořádný problém. „My jsme to riskli, protože v Boleslavi máme vytvořené výborné podmínky, město, kraj i místní firma Ško-energo se nám snaží pomoci. Na holky chodí téměř plná sportovní hala a například někteří kluci ze Škoda Auto již hráčkám založili fanklub. Po Boleslavi již začínáme potkávat nejen malé děti, ale i dospělé se šálou Slovanky. Prostě fanouškové nás přijali, jsme tu doma,“ řekl Chmela.

Podle informací Deníku přišel klub odchodem sponzora o zhruba 1,5 milionu korun, což se může projevit problémy v příští sezóně. Klub je díky řadě úspěchů tak populární, že již dostává nabídky úspěšných hráček konkurenčních ligových klubů, Slovanka si je však nemůže dovolit.

Basketbalistky mají v týmu jednu z nejlepších hráček české ligy Hanu Nezdařilovou a vše směřuje k tomu, že by klub mohl získat bronzovou medaili.