Ve hře je ale ještě jedna možnost, jak do Tříkrálové sbírky přispět. Ta je navzdory koronaviru formou osobní. Na veřejných místech jsou totiž připraveny z minulých ročníků dobře známé tříkrálové kasičky. Ty budou dárcům k dispozici do 24. ledna.

V Benátkách nad Jizerou je jich hned několik. „Kasičky najdete v lékárnách – ve Starých Benátkách, na náměstí a u polikliniky. Pak také v potravinách, pekařství a na našem úřadě,“ sdělil benátecký farář Marek Miškovský.

Rozpečetění kasiček a sčítání darů pak podle něj bude stejné jako každý rok, ačkoliv letos je doprovodí protikoronavirová opatření. „Pokladničky byly na začátku sbírky zapečetěny na úřadě. A právě tam pak budou rozpečetěny. Máme také pověřeného člověka odpovědného za sbírku. Počítání probíhá ve třech lidech. Někdy u toho bývám i já,“ doplnil Miškovský.

Z procesu rozpečetění a sčítání úřad udělá zápis a peníze se převedou na účet Charity ČR, aby je pak rozdělila na důležité projekty.
Také v Mikroregionu Mnichovo Hradiště, který spadá pod Diecézní charitu Litoměřice, najdou dárci kasičky. „V Mnichově Hradišti je možné přispět do kostelních kasiček,“ potvrdil tamní děkan Pavel Mach.

I v Mladé Boleslavi jsou sbírkové kasičky umístěny v kostelech. Kdo do nich přispěje, zaslouží se svým darem o zakoupení diagnostického přístroje pro Charitní ošetřovatelskou službu Mladá Boleslav.

Mnohem četnější bude ale zřejmě on-line příspěvek. Přes internet, převodem, složenkou či dárcovskou SMS navíc mohou dárci podpořit i jiné Charity. Všechny lze najít na webu www.trikralovasbirka.cz, kde je k dispozici také on-line kasička. I sem je možné posílat peníze až do 30. dubna.