„V pondělí 22. února startuje dopravní omezení, které ovlivní provoz na třídě Václava Klementa. V rámci stavby administrativního centra firmy Škoda Auto je nutné provést přeložku vodovodního řadu,“ potvrdila mluvčí magistrátu v Mladé Boleslavi Šárka Charousková.

Práce si vyžádají částečnou uzavírku provozu a dopravní opatření v několika lokalitách. Kromě třídy Václava Klementa jsou to také ulice Jana Palacha a 17. listopadu. Dále místní komunikace k 11. bráně a parkovišti Škoda Auto v blízkosti Nového hřbitova.

Výstavba má mít dvě etapy. První potrvá od 22. února do 26. března, druhá pak od 9. března do 31. července. Na parkoviště u 11. brány se bude vjíždět z komunikace u Nového hřbitova, výjezd potom bude na křižovatku ulic Jana Palacha a třídy Václava Klementa.

Od 16. února také běží oprava horkovodu v Havlíčkově ulici u průmyslové školy. Oprava havárie horkovodu si vyžádala úplnou uzavírku v místě provádění výkopových prací před křižovatkou ulic Jaselská a Havlíčkova. Práce zde potrvají až do 16. března.