Ze zastupitele města Kosmonosy, se Miroslav Vaněk stal starostou města Kosmonos. Je to přesně měsíc, co byl jmenován do funkce. Jak sám přiznal, pohled zastupitele, kterým byl předtím, je úplně jiný, než pohled starosty, kterým je nyní.


„Všichni, co ve městě Kosmonosy něco dělají pro lidi, jsou úžasní. Smekám před nimi. Měli bychom si jich vážit a pomoci jim. Myslím, že by město mělo dávat takovým lidem víc najevo, že si jich vážíme,“ poznamenal starosta před začátkem našeho rozhovoru.

Jak probíhal první měsíc ve funkci starosty?
První měsíc byl trochu hektický. Dá se říct, že se zatím se vším postupně seznamuji. Měl jsem to o to těžší, že jsem musel úřad na týden opustit a odjet do zahraničí, kvůli mým činnostem dobrovolného sportovního funkcionáře. Takže jsem na úřadě vlastně tři týdny. Začínám objíždět okolí a zjišťuji kde a s kým by se dalo spolupracovat.

Z vašich stránek jsem se nedozvěděla nic nového?Ano, vím. Právě jsem to s kolegy řešil. Pán, který má stránky na starosti, má dovolenou. Musíme zajistit jeho zastupitelnost. Rád bych aby se na webu objevovalo více informací a častěji.

Co vás nejvíce pálí?
Pálí nás silnice a chodníky. To jsou nedostatky, které mají lidé hodně na očích. Peníze ale hned na všechny opravy nejsou. Opravujeme tak rychle, jak nám dovolí peníze.

Jaké akce by měly být dokončeny do konce roku?
Pracuje se na opravě zámeckého parku. Ten by měl být dokončen do konce roku. Opravujeme také učebny ve škole, přebudovává se školní kuchyně a dokončují se rozvody vody. Nyní už je na škole jen jedna třída, kde ještě není kohoutek s vodou. Opravy na škole musí být dokončeny do začátku školního roku, tak aby to neohrozilo chod školy. Nechceme narušit začátek školního roku.


Co chcete jako starosta Kosmonos dokázat?
Nezavděčím se zcela jistě každému. Co člověk, to jiný názor a jiná priorita. Vedení města chce ale jako první zklidnit atmosféru ve městě, tak, aby se začalo pracovat ku prospěchu města a občanů.