Pro Pepína by mělo jít 65 procent peněz z Tříkrálové sbírky, které se vybraly v Mladé Boleslavi a okolí, tedy 65 procent z celkových 103 tisíc korun. Maminka Věra je z vidiny, že finance synovi pomohou, velmi šťastná. „Mám takovou radost, že jsem to obrečela, nám to velmi pomůže, jsem neskutečně nadšená, nečekala jsem, že by něco tak krásného mohlo přijít,“ neskrývala emoce paní Blažková.

Pro syna také uspořádala na podzim sbírku pomocí nadačního fondu Karla Janečka s názvem Voda pro Pepína, muž totiž k tomu, aby mohl dobře rehabilitovat a znovu chodit, potřebuje rehabilitovat ve vodě. Současný zdravotní stav ale nedovoluje plavání ve veřejném bazénu. Peníze tedy rodina šetří na výstavbu soukromého bazénu. Celkem je zapotřebí více než 700 tisíc korun. Na podzim se pomocí sbírky vybralo přes sto tisíc korun.

„Budeme pokračovat, dokud se peníze neposbírají. Doufám, že se na něj vybere, doufám, že se to povede,“ popsala Blažková.

Peníze z Tříkrálové sbírky se také přidají k těm, které jsou určeny na výstavbu bazénu. „Bazén se bude dělat postupně, sám o sobě by tak drahý nebyl, ale Pepíno potřebuje několik zdravotních pomůcek a také slanou vodu,“ zmínila maminka a dodala: „Jsem velmi vděčná, že si kluka do té Tříkrálové sbírky vybrali.“

Osudný rok 2012

Pepíno byl krásný mladý muž připravený do života.  Na sklonku roku 2012 sedl do auta ke svému kamarádovi, který zavinil těžkou autonehodu. Pepíno utrpěl vážný úraz hlavy. Došlo ke krvácení do mozkového kmene, následovala okamžitá operace mozku, při které upadl do kómatu. Pepínova rodina si tehdy vyslechla tu nejhorší větu: „Váš syn má nulovou šanci na přežití.“ Mýlili se.

Maminka Věra s manželem začala bojovat o Pepínovu záchranu. Po dvou měsících se začal probírat z kómatu. Na posteli ležel dospělý dvoumetrový kluk, kterého bylo ale potřeba všechno od začátku naučit. Maminka začala dělat bazální stimulaci, masáže, ergoterapii a fyzioterapii. Pracovali neúnavně a po 10 měsících pobytu v nemocnici mohli Pepína konečně odvést do domácí péče. Pepíno celou dobu poctivě rehabilituje a cvičí, naučil se znovu mluvit, číst, počítat, jíst a moc dobře mu to myslí.

Od nehody už uplynulo sedm let. V dnešní době se krásně staví na nohy a přibližuje se svému snu. Denně ukazuje svou sílu a odhodlání. A právě touha a píle jsou důvodem, proč Pepínova rodina otevřela sbírku, která pomůže tomu, aby se jejich syn mohl postavit na nohy a znovu chodit.