Hodně nepříjemné překvapení čekalo na mladoboleslavského traktoristu, který v neděli vyrazil obdělávat pole.

Poblíž silnice z Mladé Boleslavi na jemníky totiž narazil na mrtvolu. Tělo leželo na okraji pole a policisté zatím zjišťují, kdo vlastně tím mrtvým je.

Strážníci přivolali policii

Traktorista děsivý objev ihned nahlásil strážníkům městské policie, kteří následně vyrozuměli Policii ČR. Na pole se proto sjeli vyšetřovatelé. „Podle ohledání místa nálezu tam mrtvý muž ležel již delší dobu,“ uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Na místě ovšem podle našich informaci nebyly zjištěny žádné známky zevního násilí na těle zemřelého, nicméně přesnou příčinu smrti určí až pitva. Mrtvý muž u sebe neměl žádné doklady a policisté zatím jeho totožnost neznají.

Tričko s nápisem soukromé školy

„Obracíme se proto s výzvou a žádostí o pomoc na občany. Podle dosavadního šetření se jednalo o muže ve věku 65 až 70 let, vysokého asi 165 až 170 centimetrů,“ sdělil Mareš.

Muž byl oblečen do zelenobílé strakaté košile velikosti XL se vzory květin okrové barvy, modrých montérek se žlutým pruhem a bílých tenisek s červenými pruhy a černými tkaničkami. Pod košilí měl šedé tričko s nápisem Hermes MB velikosti M.

Příbuzní či známí by mrtvého muže mohli poznat podle jeho oblečení.

Svazek klíčů s fialovou šňůrkou

Na nohou měl šedé ponožky. Poblíž muže byla nalezena maskáčová čepice s kšiltem a se dvěma kovovými odznaky – zkřížené palcáty. Dále na tomto místě ležela bílá igelitová taška s červeným logem a černým nápisem CPA.

V tašce byl svazek několika klíčů na fialové šňůrce. Vedle ležela také látková taška zašlé bílé barvy s červeným nápisem a v okolí rozsypané švestky.

Policie žádá svědky, kteří znají totožnost zatím neznámého muže, který byl v neděli ráno nalezen nedaleko Mladé Boleslavi, aby se přihlásili policistům na kterékoli služebně nebo na telefonu 974 877 330 nebo na lince 158.