V loňském roce se v ní konala přehlídka inovátorů s názvem Mini Maker Faire. Návštěvníci mohli městu dávat své tipy na to, jak nejlépe její prostory využít. Nakonec zde vznikla Pluhárna. Ta má být novým a netradičním místem pro konání nejrůznějších kulturních akcí a dalších aktivit, které pořádají například místní spolky.

„Nyní otevíráme objekt veřejnosti, protože se ho podařilo opravit a dát do stavu, který by využíval používání alespoň v letním období a umožnil zajímavé akce,“ řekl zástupce Nadačního fondu Škoda Auto Petr Hrdlička. A tento fond také finančně participuje na vzniku nového nevídaného prostoru.

Aktuálně má Pluhárna opravenou střechu, nová okna nebo sociální zařízení. Nechybí zde ani bar s občerstvením. „Objekt by se měl postupně dávat dál dohromady a uvažujeme i o úpravách, které by umožnily provoz v zimních měsících,“ doplnil Hrdlička.

Hala má zajímavou historii. Dříve zde společnost Laurin a Klement vyráběla a montovala pluhy Excelsior. Jde o činnost, která firmě zachránila výrobní program pro první světové válce a proslavila ji i v zahraničí.