Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Klaus Zellmer sdělil, že Škoda Auto považuje za velkou čest a výsadu, že může podpořit cyklistické aktivity agentury A.S.O. „Ostatně sami jsme před téměř 130 lety začínali jako firma na výrobu jízdních kol a cyklistika je dnes vášní mnoha našich zákazníků, kteří touží stále objevovat něco nového. Již 20 let jsme hlavním partnerem a dodavatelem vozů pro Tour de France, takže je logické, že nyní naši spolupráci dále rozšiřujeme o podporu dalších akcí – pro muže i ženy, profesionály i amatéry,“ okomentoval s tím, že společnost chce podpořit organizaci A.S.O. a všechny nadšené cyklisty, aby inspirovali ostatní k dosažení vlastních vrcholných sportovních výkonů, k týmové práci a férovému přístupu.

Na základní škole v Kněžmostě.
Nehrajeme si, ale vyučujeme. Recept na přijímačky kněžmostského češtináře

Tour de France je globálně nejsledovanějším cyklistickým závodem. V roce 2023 si tuto podívanou jen v Evropě nenechalo ujít téměř 150 milionů diváků. Škoda Auto zůstává oficiálním hlavním partnerem závodu i jeho ženské obdoby Tour de France Femmes avec Zwift do roku 2028. Spolupráce s organizacemi A.S.O., Unipublic a GFR1 zahrnuje ale i další cyklistické akce pro muže i ženy, včetně španělského závodu La Vuelta a dvou belgických klání Valonský šíp a LutychBastogne-Lutych.

Součástí partnerství je rovněž podpora udržitelné mobility. Škoda Auto a A.S.O. se zavázaly k elektrifikaci flotil na závodech. Automobilka poskytne organizátorům až 250 elektrických nebo plug-in hybridních vozidel. Škoda Auto pro letošní Tour de France pořadatelům poskytne i plně elektrický Enyaq a plug-in hybridní Superb coby „červené vozy“, které slouží v pelotonu jako mobilní centra pro ředitelství závodu. Škoda bude navíc opět sponzorovat zelený trikot pro lídra bodovací klasifikace a i tentokrát navrhne a dodá křišťálové trofeje pro vítěze.

Představení Je úchvatná v Městském divadle v pondělí 26. února 2024.
Podívejte se: Divadlo se rozloučilo s božskou Florence vyprodanou derniérou

Také pro ženský závod Tour de France Femmes avec Zwift Škoda Auto zajistí automobily, sponzoring zeleného trikotu a pohár pro vítězku bodovací klasifikace.

Navíc automobilka rozšířila své zapojení do živých přenosů ze závodů prostřednictvím digitálních médií, a to podporou mobilních aplikací pro Tour de France, Tour de France Femmes avec Zwift a Vueltu. Značka Škoda provozuje rovněž webový magazín WeLoveCycling.com zaměřený na cyklistiku.

Závody, které jsou součástí spolupráce
Tour de France
Tour de France Femmes avec Zwift
La Vuelta
La Vuelta Femenina by Carrefour.es
Paris-Nice
Paris-Roubaix
Paris-Roubaix Femmes avec Zwift
La Flèche Walonne (Valonský šíp, muži)
La Flèche Walonne Femmes (Valonský šíp, ženy)
Liège-Bastogne-Liège (Lutych-Bastogne-Lutych, muži)
Liège-Bastogne-Liège Femmes (Lutych-Bastogne-Lutych, ženy)
Critérium du Dauphiné
Paris-Tours
L’Etape du Tour (amatérský závod)
Deutschland Tour
Eschborn-Frankfurt
Volta Ciclista a Catalunya
Itzulia Basque Country (Kolem Baskicka)
Clásica San Sebastián
Tro-Bro Léon