„Ve 13,45 hodin prováděla hlídka před začátkem fotbalového stadionu kontrolu okolí stadionu se zaměřením na dodržování nařízení vlády a veřejného pořádku. Ve 13,55 hodin zjistil pracovník kamerového systému, že se na pozemku sousedícím se stadionem zdržuje několik osob,“ popsal velitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta.

Hlídka na místě zjistila osm mladíků, kteří měli zakryté dýchací cesty. Uvedli, že zde sice nemají bydliště, ale byli tam pozváni. Strážníci je upozornili na nařízení vlády, zejména na povinnost dodržovat příslušné rozestupy, což přislíbili.

Následně pomocí kamerového systému strážníci zjistili, že někteří rozestupy nedodržují, proto je hlídka z pozemku vykázala. „Během tohoto úkonu si pracovník kamerového systému všiml, že v Jiráskově ulici přelezl nějaký občan oplocení stadionu, přesunul se k hrací ploše a sledoval zápas. Na věc strážník upozornil pořadatele zápasu, který se k fanouškovi přesunul. Ten se před ním dal na útěk a stejnou cestou překonal oplocení. Zde již na něj čekala hlídka strážníků,“ popsal Kypta s tím, že šlo o devětadvacetiletého Bulhara, který neměl doklady. Na místo pak musela také Policie ČR, která totožnost ověřila. Muž dostal pokutu pokutu.