Tenisový Vrabec Cup je tradiční akcí, kde se na tenisových kurtech potkávají místní sportovci se známými. Jiří Kukla (J. K.), jeden z organizátorů, letos pozval fotbalistu a fotbalového trenéra Jana Bergera (J. B.). V rozhovoru prozradili nejen to, jak jim šlape spolupráce na antuce.

Na víkendové tenisové utkání jste pozval fotbalistu Jana Bergera. Prozraďte, jak tento nápad vznikl?
J. K. V první řadě je důležité říct, že Vrabec Cup je především o zábavě. Před dvanácti lety jsme se s Pavlínem Jirků dohodli na tom, že sport spojíme se zábavou, recesí a že zároveň budeme zvát lidi, kteří na sportovním poli něco dokázali. A takovým člověkem bezpochyby je i Jan Berger, který republiku dlouhá létá reprezentuje ve fotbale.

Vy jste od začátku počítal s tím, že budete protihráče na antuce prohánět právě s Pavlínem Jirků, na soupisce jste ale nakonec s Janem Bergerem, jak to?
J. K. Přesně tak, ale Paša, jak Pavlínovi říkáme, měl jednak nějaké lehké zdravotní potíže a navíc měl už na termín utkání domluvenou jinou akci. S Janem Bergerem si ale sportovně rozumíme. Je vidět, že máme sílu.
J. B. Já bych ho poopravil, ta změna je dobrá. Je to samozřejmě vtip. Pavlín byl dlouholetým účastníkem tenisu a jeho kvality jsou nezapomenutelné.

Když jste se tak pěkně vmísil do rozhovoru, řekněte mi, co jste říkal na to, když vás Jiří Kukla pozval na bakovské kurty. Přijal jste to s potěšením?
J. B. Já se takových akcí zúčastňuji velmi rád. Přestože mám na prvním místě fotbal, tenis je pro mě doplňkovým sportem. Tenis si zahraji rád. S Jirkou se mi hraje dobře a těší mě, že jsem po celou dobu turnaje měl vedle sebe velkého sportovce, který elán na sbírání úspěchů neztrácí ani po sedmdesátce.

Trénoval jste tenis před soutěží, nebo jste nechal aktuální výkon na náhodě?
J. B. Vůbec ne. Raketu jsem do ruky možná vzal, ale účelem toho nebyl trénink. Navíc, já jsem v pohybu neustále, každý den. O víkendech také hrajeme fotbalové zápasy. Ve svých letech pohyb nesmím zanedbávat.

Dá se říct, že je tenis a běhání po kurtu vaším hobby?
J. B. Určitě. Pamatuji si, že bývaly doby, kdy si všichni fotbalistu spojovali s tenisem, protože to byl sport, kde se relaxovalo. Dnes už je to spíš golf a tenis je trošku v pozadí. Pro mě se ale nic nemění. Tenis zůstává blízko za fotbalem.

A jaký vlastně máte vztah k regionu. Jezdíte občas do Mladé Boleslavi nebo do Bakova? Máte tady známé?
J. B. Abych řekl pravdu, tak v Bakově jsem úplně poprvé a přiznám se, že do Mladé Boleslavi jezdím převážně na fotbal, když na tamním hřišti hraje Sparta nebo Dukla. Jinak za mé největší slávy Mladá Boleslav kopala trochu nižší soutěže, takže jsem se mezi kluky takřka nedostal. Občas ale navštěvuji malé obce kolem Mladé Boleslavi, kde třeba hraje Sparta nebo reprezentace…

Kde jste naposledy byli?
J. B. Pamatuji si například Svor u České Lípy. Je to sice mimo váš okres, ale přesto kousek. Fotbalové týmy byly složené z herců, zpěváků, zkrátka slavných osobností, které se nebojí recese a rozumí dobrému humoru.

Pokud vím, tak vy jste také členem legendární Amfory, že? Kdy vás čeká nejbližší zápas?
J. B. Už tento týden jsme v Hodoníně. V podstatě Amfora se pořád drží celkem četných zápasů. Počítám, že má přibližně patnáct zápasů ročně. Byl jsem s nimi například na plavbě lodí v Holandsku. Oni tam byli na týden, já jen na dva dny, protože jsem měl i jiné sportovní povinnosti. Vždycky jsou to prima akce.

Prozraďte, co vás aktuálně čeká? Na co se chystáte?
J. B. Nejdříve se zapojím do fotbalu Amfory, který se tentokrát hraje v Hodoníně, další týden jsem pak ve Zlíně a v prvním říjnovém týdnu letím do irského Dublinu s nároďákem.