O dodávky tepla se u domácností, které jsou napojené na centrální vytápění, tradičně postará Ško-energo ve spolupráci se společností Centrotherm.

„Po důležitých letních revizích u nás máme vše připraveno a chladné teploty nás tak rozhodně nezaskočily. Boleslaváci se tak mohou spolehnout na bezproblémové dodávky tepla až do svých domácností,“ řekl k zahájení topné sezony jednatel Ško-energo Tomáš Kubín.

Spíše pravidlem než výjimkou bývá přerušení vytápění po chladném začátku září s nástupem teplého babího léta ještě v průběhu září nebo začátkem října. I v Mladé Boleslavi není přerušení vytápění ojedinělé. „Na změny teplot umíme samozřejmě pružně reagovat. Před dvěma lety jsme například v průběhu května dodávky tepla přerušili a po opětovném teplotním poklesu opět pustili do provozu,“ dodává Miroslav Olšák ze společnosti Centrotherm.

Nové stanoviště podzemních kontejnerů v Zahradníkově ulici ve čtvrtek začalo sloužit veřejnosti.
Mladá Boleslav má další stanoviště podzemních kontejnerů

Takzvané otopné období začíná dle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu ČR vždy 1. září a trvá do 31. května následujícího roku. Zahájení, přerušení a ukončení vytápění se odvíjí od průměrných denních teplot a prognózy počasí. Teplárny pak začínají s dodávkami tepla, jestliže dva po sobě jdoucí dny klesne průměrná teplota pod 13 stupňů Celsia a další den není očekáván vzestup teplot.

Dodávky tepla jsou pak přerušeny, pokud průměrná denní teplota vystoupí nad 13 stupňů alespoň dva po sobě jdoucí dny a není předpoklad, že by se následně teplota opět snížila.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.