„Mladá Boleslav se vyvěšením tibetské vlajky na budově magistrátu na Komenského náměstí ve středu 10. března opět zapojila do celosvětové akce Vlajka pro Tibet. Vyvěšení vlajky schválila městská rada. K této akci se letos přihlásilo přes 830 měst, obcí, městských částí a krajů v celé České republice,“ uvedl Pavel Šubrt z tiskového oddělení magistrátu.

Jde o mezinárodní kampaň, k níž se připojují města po celém světě. Letos si tak lidé připomněli 62. Výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

Hejtmanka Petra Pecková.
Hejtmanka Pecková: Očkování neregistrovanou vakcínou? Ani náhodou. Tečka.

„Vlajka pro Tibet se stala symbolem boje za svobodu utlačovaných národů. Tradice, ke které se připojují státy po celém světě a stovky samospráv i u nás v Česku, vznikla v souvislosti s výročím povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Svoboda není ani ve 21. století všude na světě věcí normální, není standardem, samozřejmostí. Vzpomeňme dnes proto i na Bělorusko, na Hong Kong, Čínu, Severní Koreu anebo Rusko,“ popsal Ondřej Lochman, starosta Mnichova Hradiště, které se letos také připojilo.