„Mladá Boleslav se vyvěšením tibetské vlajky na budově magistrátu na Komenského náměstí ve středu 10. března opět zapojila do celosvětové akce Vlajka pro Tibet. Vyvěšení vlajky schválila městská rada. K této akci se letos přihlásilo přes 830 měst, obcí, městských částí a krajů v celé České republice,“ uvedl Pavel Šubrt z tiskového oddělení magistrátu.

Jde o mezinárodní kampaň, k níž se připojují města po celém světě. Letos si tak lidé připomněli 62. Výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

„Vlajka pro Tibet se stala symbolem boje za svobodu utlačovaných národů. Tradice, ke které se připojují státy po celém světě a stovky samospráv i u nás v Česku, vznikla v souvislosti s výročím povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Svoboda není ani ve 21. století všude na světě věcí normální, není standardem, samozřejmostí. Vzpomeňme dnes proto i na Bělorusko, na Hong Kong, Čínu, Severní Koreu anebo Rusko,“ popsal Ondřej Lochman, starosta Mnichova Hradiště, které se letos také připojilo.