Poslední, třetí, kolo neodhalilo na základních školách v Mladé Boleslavi ani jeden případ pozitivní na covid-19. Uvedl to magistrát na svých webových stránkách.

Deset základních škol, které zřizuje město, přivítalo letos 5 191 žáků. „Celkem jsme během tří kol provedli 15 112 testů, přičemž pouze první školní den došlo u dvou žáků k pozitivnímu výsledku. Ti okamžitě podstoupili kontrolní PCR testy, které naštěstí vyšly negativně. Doufejme, že se budeme s obdobnými výsledky setkávat i v průběhu celého školního roku. Nutno podotknout, že ani tak není výsledek zcela ideální, neboť na základě trasování hygienické stanice máme od středy jednu třídu na Sedmičce na čtrnáct dní v karanténě,“ uvedl náměstek primátora pro oblast školství Daniel Marek (STAN).

Testování nepodstupovali žáci, kteří splnili podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19), případně žáci, kteří doložili negativní výsledek testu provedeného v certifikovaném odběrovém místě.

„Nyní probíhá na úrovni ministerstev školství a zdravotnictví vyhodnocování výsledků, na jehož základě bude rozhodnuto o dalším provozu škol a školských zařízení,“ řekl vedoucí odboru školství Petr Dostál.