Diskuze na webových stránkách Boleslavského deníku se neustále hemží názory, že městská policie nic nedělá. Čekání na hlídku podle některých lidí spíše připomíná čekání na Godota. Redaktoři Deníku proto vyzkoušeli, jak dlouho trvá, než Městská policie Mladá Boleslav zjedná pořádek.

V týdnu se na náměstí Míru v Mladé Boleslavi, tam, kde se kříží ulice Železná a 9. května, objevily na zemi válející se dopravní značky. Jedna z nich přikazovala řidičům směr jízdy vpravo ve směru od kruhového objezdu, druhá pak upozorňovala na jednosměrnou Železnou ulici.

Pod smyšleným jménem jsme v 16:27 hodin vytočili tísňovou linku městské policie a na problém upozornili. Především kvůli tomu, že několik vozidel do jednosměrky nevědomky vjelo. Ostatní řidiči se pak nestačili divit, že se proti nim řítí auta, která by tudy vlastně vůbec jet neměla.

Pár minut po ohlášení kolem místa projíždí fabie combi městské policie. Přestože čekáme, že začne povalenou značku řešit, jede dál. O pár minut později se vrací zpět, u povalené cedule přibrzďuje a dál pokračuje v jízdě.

V 16:51 po náměstí Míru prochází strážník městské policie, kterému značka v trochu jiné poloze, než má být, neunikne. „Procházel jsem kolem a všiml si toho. Vše jsem nahlásil na operační středisko, které mi potvrdilo, že závada je již nahlášena a řeší se,“ uvedl na místě zasahující strážník.

Je přesně 30 minut poté, co jsme na linku 156 problém oznámili. U povalené značky zastavuje velké vozidlo s blikajícími oranžovými majáky. Pracovník firmy Jaznak přijel opravit povalenou značku. Vozidlo ale po chvíli odjíždí. Značka nejde okamžitě opravit, a tak se vozidlo na stejném místě objevuje ještě v 17:18 hodin.

To už na křižovatku ulic putují dvě přenosné dopravní značky, aby se do skončení opravy zabránilo dalším dopravním komplikacím.
Celkový čas? Problém s povalenou dopravní značkou tedy trvalo vyřešit necelou jednu hodinu od nahlášení na linku městské policie. V pondělí ráno byla spadlá značka nahrazena novou.

s přispěním Ondřeje Bukáčka