Pro některé z nich je ale podle mluvčí tato varianta nepřijatelná kvůli tomu, že je Naděje nepřijme, pokud nejsou střízliví. „Proto raději obtížně hledají po městě úkryt před zimou ve společnosti alkoholu či drog. V úterý řešili městští strážníci oznámení o přespávajících bezdomovcích ve vestibulu banky hned dvakrát, respektive třikrát. Nejprve v půl osmé ráno v České spořitelně na náměstí Míru, tam ale už nocležníky nezastihli,“ uvedla Charousková.

V noci na středu je už ale zastihli. "Řešili jsme oznámení jedné z obyvatelek sídliště, že ve vestibulu banky ČSOB v Krátké ulici spí nějací bezdomovci. Hlídka na místě skutečně zjistila muže a ženu polské národnosti, kteří tvrdili, že si chtěli vybrat peníze z bankomatu, ale nějak jim to nejde," řekl ředitel Tomáš Kypta.

Na první pohled ale strážníkům bylo jasné, že to tak nejspíše nebude: před příchodem strážníků měli na podlaze rozestláno. „Nicméně i přesto jim strážníci poradili, jak peníze vybrat, a doporučili jim k přespání středisko Naděje. Vyčkali také, až cizinci z místa odejdou,“ uvedla mluvčí magistrátu. Těsně před druhou hodinou ráno se to celé opakovalo, strážníci museli lidi z vestibulu bankomatu vykázat.

Lidem bez domova můžete pomoci i vy. Azylové středisko Naděje pro ně shání zimní oblečení a obuv. "Uvítáme teplé bundy, kabáty, ponožky, ale i spodní prádlo a zimní obuv, vše především v pánském provedení," vyjmenoval vedoucí boleslavské pobočky Naděje Tadeáš Hrabovský. Oblečení, které už nechcete nosit, a to ve všech velikostech, tak může pomoci lidem, kteří nemají střechu nad hlavou a čeká je zima – která pro ně bývá složitým obdobím.