Každý rok jsou miliony korun spláchnuty doslova do kanálu. V případě posypu zasněžených silnic a chodníků to tak skutečně je, ovšem letošní zima je výjimkou z pravidla.

„Doufáme, že teď už to s počasím vydrží tak, jak to je, a pořádná zima nepřijde. Máme spočítáno, že bychom díky tomu mohli letos ušetřit částku mezi šesti až osmi miliony korun," potvrdil Miroslav Neuman, jednatel firmy Compag, která se o silnice a chodníky ve městě stará.

„Ta částka není úplně přesná právě proto, že netušíme, jak se bude zima vyvíjet. Ale už v tuhle chvíli je jasné, že úspory budou velké, i kdyby v březnu nasněžilo. Jen pro představu, loňský březen nás stál milion korun," doplňuje Jan Rympl, dispečer Compagu, který má na starosti čištění a sjízdnost ulic.

Peníze, které se díky neobvykle teplé zimě podařilo uspořit, by měly být použity na údržbu a především na vylepšení silnic a chodníků v Mladé Boleslavi.

„Dává nám to šanci dát do pořádku daleko realizovat akce, na které by se třeba za normálních okolností peníze hledaly jen těžko. Určitě chceme tu částku využít smysluplně ve prospěch města," uzavřel Miroslav Neuman.