Pivnice Dallas bývala svého času kultovním místem boleslavských štamgastů, a přestože už čtyři roky nefunguje a dva roky je zbouraná, vzbuzuje tohle místo stále rozporuplné emoce.

Jak minulý týden informoval Deník, dostala se na veřejnost informace, že na jejím místě bude stát restaurace McDonald´s. Ta by se sem měla přestěhovat z nedalekého Kauflandu v ulici U stadionu, jeho zaměstnanci ale o takovém kroku nic nevědí a informaci znají pouze z médií.

„Dallas samozřejmě pamatuju, a nebylo o co stát. Ale s McDonaldem si moc nepomůžeme, stačí jít okolo a cítíte ten smrad ze smažení na sto honů,“ děsí se Libuše Málková, která poblíž bydlí už řadu let.

O dalším využití momentálně prázdného prostranství se vedou spory v podstatě už od doby, kdy unimobuňka Dallas byla na vrcholku slávy. Postupně zde měl stát obytný dům, multifunkční dům s obchody, dokonce se spekulovalo o parkovišti. „Určitě tady žádné rychlé občerstvení nechceme, kdyby tady radši udělali park! Všude stojí auta, v nejbližším okolí se není kde v klidu projít,“ přidává svůj názor Kamil Gregor.

Soukromý investor, který má o koupi pozemku od města zájem, už kontaktoval magistrát, rada města o tom však ještě nejednala. Zatím tedy není jasné, jestli tu rychlé občerstvení, údajně i s výdejním okénkem McDrive, skutečně vyroste.

„Stěhovat restauraci z Kauflandu vidím jako pěkný nesmysl, najím se tu, když nakupuju, ale že bych kvůli tomu někam jezdil? Ani možnost nakoupit z auta mě nepřesvědčí. Ztratí nejmíň polovinu zákazníků,“ uvažuje jeden z hostů McDonald´s. Pokud ale zatím neznámý investor skutečně rozhodně tento projekt realizovat, a to včetně vybudování kruhového objezdu, musí se připravit na pořádnou investici.

Například jenom přeložka sítí by stála asi 6 milionů korun, a pokud město bude chtít 5 tisíc korun za metr čtverečný, což je odhadovaná částka, výdaje se rázem vyšplhají do astronomické výšky.