Stovky technařů zabraly v pátek louku poblíž Bezna na Mladoboleslavsku a rozbalily typickou technoparty. Majitel pozemku z toho ale nadšený nebyl a přivolal policii.

„Majitel nejprve požádal policii o vykázání několika stovek příznivců hudebního stylu techno z pozemku s tím, že k takovému účelu louky nezapůjčil,“ uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Údajně zapůjčil pozemek několika lidem s tím, že si na loukách o víkendu budou „pouštět“ modely letadel.

Většina účastníků na výzvu pozemek opustila. „Na místě zůstala zhruba stovka osob s níž se nakonec majitel pozemku dohodl, že místo opustí do sobotní osmé hodiny ráno,“ uvedl Mareš.

Celou situaci na místě monitorovaly policejní hlídky. Ještě později večer bylo na místě asi šedesát lidí, podle policistů ale vše nasvědčovalo tomu, že v sobotu ráno pozemek skutečně opustí. Ve dne už na místě nikdo nebyl, takže technaři svůj slib splnili.

„To je sranda, že majitele takhle oblafli. Tomu by snad nikdo nevěřil, že si tam budou hrát s letadýlkama,“ smála se jedna z místních žen, která šla z obchodu. Sama je však rádá, že se tam nakonec žádná dlouhá technoparty nekonala.