Konečně! Roky dopisů, proseb, nadávání a rozčilování přinesly své ovoce. Zásadní rekonstrukce komunikace Na Dubcích podél lesoparku Štěpánka, na kterou zdejší lidé již řadu let čekají, by měla být určitě hotova nejpozději do konce léta. Lidé si novou silnici přáli řadu let, kolem jejich domů totiž vedl rozblácený „tankodrom“ plný děr, výmolů a kaluží. V současné době jsou práce již hotovy zhruba ze dvou třetin a je na první pohled patrné, jak výraznou změnou tato někdejší „blátěnka“ prochází. Tato stavba bude stát město zhruba 8,1 milionu korun a patří tak k jedné z největších letošních investicí města do oprav komunikací.

„Nyní je to krásná ulice v systému takové pěší zóny, kde se auta mohou pohybovat pouze 20kilometrovou rychlostí. Je ze zámkové dlažby s retardéry u křižovatek, vypadá to tam moc hezky,“ řekl náměstek primátora Jan Smutný.

Vlastní rekonstrukci povrchu ulice předcházely v prvních měsících roku rekonstrukce vodovodu v této lokalitě a již se také staví opěrná zídka podél lesoparku.

„Je to moc dobře, už jsme v to ani nedoufali,“ oddychli si místní lidé. Mnozí z nich se před lety obraceli i na noviny, aby pomohly přimět město k investici do této lokality. Deník o problému několikrát informoval.