Tanečnicím ze skupin Ameera Shahrazad a Zafir se o víkendu dařilo. Na domácím semifinálovém kole soutěže Mia festivalu zkrátka neměly konkurenci, která by je dokázala překonat. Zásluhu na tom má nejen jejich trénink, ale i podpora domácích fanoušků.

Choreografie ve stylu folklórního tance Shaabi přinesla skupině Ameera Shahrazad první místo. Pozadu nezůstaly ani tanečnice Zafir. Ty válely s klasickým tancem s činelkama a závoji. Provedení a jistota v detailech je zaslouženě vynesla na nejvyšší příčku, tedy na první místo.

Na semifinálové soutěži nechyběly ani sólistky z obou tanečních skupin. Duo Alima získalo druhé místo. Výborně se dařilo sólistce Marcele Novotné. Připravené sólo Always se tolik líbilo porotě, že výkon ohodnotila nejvyšším možným počtem bodů a získala tedy krásné první místo.

Juniorská kategorie sólistek také nebyla bez reprezentantek. Anička Václavková se svou choreografií Issis dance získala třetí místo, Adélka Novotná s tancem Fusion Princess pak obdržela druhou cenu. Vítězkou této kategorie se stala sólistka, která zastupuje obě skupiny, a to Terezka Bočková. Připravila si choreografii ve stylu Raks Sharqi.

Semifinále sice o víkendu skončilo, avšak do dalšího levelu z něj budou pokračovat tanečnice, které od poroty získaly první místa. Ty už příští měsíc, tedy od 26. do 29. května, čeká finálové kolo soutěže, které se koná v prestižních prostorách v centru hlavního města, v paláci Lucerna.