„Velké investiční akce, jako byla například výstavba městského bazénu, už má město za sebou, a tak se konečně dostalo na pořádnou finanční injekci do oblasti školství," míní primátor Raduan Nwelati. Letos dojde především k budování nových odborných učeben a bezbariérových přístupů.

Stavební ruch bude po celé prázdniny panovat zejména na 2., 3. a 6. základní škole. V každé z nich vznikne po třech nových učebnách. Zatímco na 2. ZŠ půjde o vestavbu, na 3. ZŠ se bude jednat o nástavbu na objekt školní jídelny a na 6. ZŠ budou vznikat nové třídy nad školkou. Na Trojce a Šestce se s dokončením počítá na listopad, na Dvojce se dělníci zdrží až do ledna. Chod škol však probíhající práce ovlivnit nemají.

Město nové třídy postaví s pomocí evropských peněz rozdělovaných v rámci Integrovaného plánu rozvoje území. Přestože nové třídy by samy nebyly tak docela nutné, dotace umožňuje využít prostředky i na stavbu bezbariérových vstupů do škol, což se vedení města rozhodlo využít nyní i do budoucna - cílem je vybavit výtahy všechny zdejší školy. Všude, kde tedy vzniknou nové třídy, bude o žáky s omezenou hybností postaráno. Za každý výtah město navíc ušetří kolem dvou milionů korun.

Budováním tříd, kde se bude vyučovat například chemie nebo fyzika, však investice do škol nekončí.

V areálu 7. a 8. základní školy ve Václavkově ulici se bude pokračovat v zateplování fasády a střechy jídelny, dojde tu rovněž k výměně oken. Rovněž se připravuje renovace atrií obou škol.

V neposlední řadě se novinek dočkají děti z Mateřské školy Čtyřlístek. Zahrada školky projde revitalizací a kuchařky budou již brzy vařit ve zmodernizované kuchyni. Péče se dočká rovněž zahrada Mateřské školy Beruška, ve školce v Debři se připravuje instalace nového plynové topení, ale výčet prací naplánovaných na léto a druhou polovinu roku tím stále nekončí.

Ve výsledku město letos investuje do školství 90 milionů korun.