Jedna ze tříd střední školy musí do karantény, protože jeden z jejích studentů byl pozitivně testován na koronavirus. Podle vyjádření ředitele školy Štefana Klímy ale byla škola připravena na tuto eventualitu, protože se na riziko koronaviru připravovali. "Telefonicky jsme kontaktovali všechny vytrasované osoby, včetně pracovníků školy a vysvětlili jsme jim, jaký bude postup den po dni. Ihned jsme provedli mimořádnou dezinfekci prostor školy,“ uvedl Štefan Klíma.

Žáci ostatních tříd se nemusí obávat, pozitivně testovaný student byl ve škole pouze v pondělí. Pedagogové, kteří se s žákem dostali do kontaktu, jsou taktéž v karanténě, což ovlivní rozvrhy. Nadále jsou přijata další epidemiologická opatření a probíhá mimořádná dezinfekce školy. Další opatření zahrnují například použití dezinfekce při vstupu do školy, zamezení vstupu lidem s vyšší teplotou těla než 37 stupňů. Také se musí každý člověk před vstupem evidovat ne recepci školy. „Přijali jsme i další opatření tak, abychom eliminovali možnost nákazy. Děláme opravdu vše možné a troufám si tvrdit, že jdeme i za hranice. Děláme vše pro to, abychom ochránili všechny v naší škole,“ řekl ředitel.

Ředitel školy vyzývá žáky, kteří se nebudou cítit dobře, aby nechodili do školy, ale zároveň uklidňuje případnou vznikající paniku ujištěním, že škola je na situaci připravena a vše zvládne. „Mějte prosím tedy trpělivost a věřte mi a nám, že uděláme vše, co je třeba. Děkuji všem, že zachováváte s námi chladnou hlavu a že dodržujete přijatá opatření,“ dodal.