Když se redakce Boleslavského deníku vydala přímo na inkriminované místo v Pezinské ulici, tak paní zrovna „nebyla doma“. Obchází totiž okolní kontejnery a hledá, co by se jí mohlo hodit.

Kdo to vůbec je? „Bohužel ženu propustili z psychiatrie s tím, že je v pořádku a není důvod ji hospitalizovat a ani zbavit svéprávnosti, přestože psychiatrickou diagnózu má,“ narazila mluvčí magistrátu Šárka Charousková na chorobné hromadění věcí, které dáma předvádí. Její diagnóza však není natolik vážná, aby mohla být paní S. zbavena svéprávnosti a umístěna v zařízení, ve kterém se o ni postarají.

Magistrát ženě na základě oznámení městské policie uloží pokutu, protože jde skutečně pouze o přestupek, který ona neuzná. Důchodkyně svoji situaci navíc odmítá řešit, je spokojená. Pracovnice sociálního odboru jí podle Charouskové několikrát nabízely, aby se odebrala do střediska, které pomáhá lidem v podobné situaci, Naděje, ale ani tam nechce.

„Můžeme ji tedy dokola obviňovat z přestupků, pokutovat, a Compag tam několikrát za den uklidí, aby si ona do dvou hodin nepořádek natahala zpátky,“ podotkla mluvčí s tím, že se naštěstí jedná o jedinou takovou osobu v celé Mladé Boleslavi. Problémů ale nadělá opravdu hodně.