Pořadatelé Pivovar Svijany a místní obecní úřad letos připravili hned několik novinek. Tou hlavní bylo určitě posílení výčepních píp.
„Každoročně se jejich počet zvyšuje, snažíme se tak předejít dlouhému čekání u stánků s pivem. Letos se točilo ze 160 píp, což bylo o deset víc výčepů než vloni,“ uvedl ředitel Pivovaru Roman Havlík.

Žíznivci mohli okusit kompletní sortiment sudových piv, tedy Svijanskou desítku, oblíbenou jedenáctku Svijanský máz, Svijanského rytíře a Kvasničák. Ti odvážnější mohli sáhnout i po silnějším třináctistupňovém Svijanském knížeti nebo tmavé kněžně, případně po patnáctistupňovém Baronovi.
Pořadatelé se navíc zaměřili i na to, aby si slavnosti mohla užít celá rodina. V části areálu, s pouťovými a nafukovacími atrakcemi, vyrostla pagoda v níž si mohly pohrát děti a stala se jakýmsi dětským koutkem. „Dětem se zde až do 18 hodiny věnovaly hostesky, a bylo možné zde děti krátkodobě ponechat na hlídání,“ dodal ředitel.

O zábavu se staraly dvě hudební scény, na nichž mimo jiné vystoupila i Věra Špinarová, Banjo band Ivana Mládka nebo Janek Ledecký. Mnozí z příznivců chmelového nápoje se zde poprvé dozvěděli o možnosti prohlídky pivovaru s možností ochutnávky piva. Konají se ve všední dny od 15.30 hodin, o víkendech pak od deváté hodiny ranní.