Už dnes od 18 hodin bude fotograf a geograf Pavel Svoboda promítat v zasedací místnosti snímky, které pořídil při cestování po Islandu.
„Popularita této země během posledních let výrazně narostla. Není se čemu divit. Kde jinde se dostanete do prostředí, které připomíná vznik planety Země, počátek geologického vývoje, vroucí kotel, ve kterém běsní všechny živly," láká ředitelka knihovny Věra Kovaříková všechny zájemce, kteří si chtějí poslechnout zajímavé vyprávění z cyklu Svět na dlani.

Island je sopečným klenotem, v létě v obležení turistů, v zimě však pustý a drsný. Černé sopečné pouště, barevné hory, ledovce, vodopády, vulkány a bahenní sopky, horké prameny, gejzíry, hluboké fjordy a nechybí ani různobarevné pláže.

O týden později, tedy v úterý 17. února v 8 hodin se to v knihovně bude hemžit malými školáky. Dětské oddělení jim ukáže, jak je príma, když budou umět číst. Uskuteční se zde motivační program nazvaný Pravěk, který je určený po třeťáky.

Hned ve čtvrtek od 15.30 hodin pro děti od pěti do deseti let připravili program Sněhuláci v knihovně vypadají výborně. Jak vysvětlila Věra Kovaříková, jde o dílnu plnou tvoření a čtení. Pokud byste se se svými ratolestmi rádi zúčastnili, pak je nezapomeňte včas přihlásit. Organizátorky totiž potřebují vědět přesný počet dětí, aby mohly nakoupit dostatek materiálu.

Následující pondělí, tedy 23. února od 14 do 17 hodin, představí veřejnosti svou činnost S.E.N klub, který pomáhá tam, kde je to potřeba. Například v minulém roce vyrobil polštářky-mazlíčky pro děti, které bydlí v azylovém domě. Letos mají v plánu uplést dárky pro klienty Naděje.

Do knihovny si poslední únorové úterý od 17 hodin najde cestu i spisovatelka Božena Němcová. Samozřejmě se nejedná o skutečnou postavu, ale o představení jednoho herce. Inscenaci nazvanou Božena Němcová milující a bojující nastudovala Stanislava Hoková. Návštěvníci si v jejím podání připomenou nejen autorčinu literární tvorbu, ale také její lásky, které jí během života provázely.