Nové luxusní auto se hladovým zákazníkům automobilky představí až za půl roku, ale už nyní probíhají testovací jízdy. Ty byly zatím tajné, proto se konaly v extrémních podmínkách na poušti v Americe. Vůz firma testuje nedaleko Las Vegas v dobře známém Údolí smrti. Škoda Auto se ale rozhodla tajnosti zastavit a vzala na testovací jízdy novináře z celého světa.

„Superb je výjimečný vůz a přináší řadu technických novinek. Proto jsme zvolili i tuto netradiční formu prezentace,“ řekl firemnímu magazínu Škoda Mobil šéf technického vývoje automobilky Eckhard Scholz. Novináři mohli novým vozem po poušti jezdit, ale Škoda jim zatím podobu auta neprozradila.

Nejdůležitější přední a zadní části vozu zůstaly zamaskovány speciálními plasty a foliemi. Tvar přední masky vozu tak nebylo možné rozpoznat. Je to ochrana především před špiony jiných automobilek.

„Superb představíme na jaře na autosalonu v Ženevě,“ řekl nedávno mluvčí Škody Auto Jaroslav Černý. Předseda Dozorčí rady Vratislav Kulhánek před časem řekl, že se již novým Superbem svezl a doslova uvedl, že je to bomba.

V příštím roce má být představen rovněž model combi, který dostane speciální patentované otevírání zadních dveří. Superb se tak vůbec poprvé v historii dočká dlouhé verze.

Vůz se bude vyrábět v nejmodernějším závodě Škody Auto v Kvasinách. Tam pro něho vybudovali novou svařovnu. První vozy takzvané nulté série tam už montují.