Vypadat dobře a hlavně se dobře cítit. Po tom jistě touží každý. Studio 33 v Mladé Boleslavi vám toto přání dokáže bez problému splnit.
My jsme si o jedné z jejich nabízených služeb povídali s majitelkou Studia 33 Markétou Šímovou.

Co je to ájurvéda?

Ájurvéda pochází z Indie. Je to tradiční alternativní medicína, která je podstatně starší než ta klasická západní medicína. Ta je proti ní takové mládě, ájurvéda je vlastně zralá žena, která je stará tisíce let.

Co znamená ájurvéda v překladu?

Hodně zjednodušeně řečeno to znamená dlouhý život.

Jak jste se k ájurvédě dostala?

Mě to tak nějak zkřížilo cestu a já to přijala. Rozhodně nelituji.

Co je to tedy ájurvédská masáž?

Je to celo-tělová masáž, teplým ájurvédským olejem. Masážní olej je vlastně směs několika olejů lisovaných za studena, obsahuje i éterické oleje, obsahuje ale také složky, které mají protizánětlivý účinek.

Celotělová, olejová masáž by nám asi neprospěla ve vedru.

To určitě ne, právě nyní je ideální čas si na takovou masáž zajít. Touto masáží se vlastně aktivuje lymfa, aktivuje se krevní oběh, odstraňují se různé bloky v těle a hlavně ájurvédskou masáží se aktivuje vnitřní životní energie. Řekněme tedy, že po také masáži se odplavují škodlivé látky z těla a člověk se po masáži cítí velice dobře.

Je něco co musí člověk po masáži dodržovat?

Doporučuji vzít si sebou na masáž starší oblečení, není totiž dobré se po masáži sprchovat, nejlépe, když se dotyčný osprchuje až ráno. No a pak také pitný režim. Ideální je vypít tři litry vody aby se všechny škodliviny mohly z těla vyplavit. Dobré je také odpočívat, tedy žádná extrémní fyzická zátěž.

Může na masáž úplně každý?

Neznám žádné kontraindikace. Snad jen pokud by měl někdo otevřený bércový vřed, nebo podobnou obtíž, jinak je to masáž vhodná pro každého i co se týče věku.

Jak taková masáž probíhá?

Klient je pouze ve spodním prádle. Začíná se u chodidel, pokračuje se přes lýtka, stehna k hýždím, pak se jde na záda, ruce a krční páteř. Na závěr masáže je dobré promnout lalůčky uší. Je pravdou, že u správné ájurvédské masáže by se měla masírovat i hlava, ale vesměs nikdo odsud nechce odejít s mastnými vlasy.

Kolik masáž stojí?

Ájurvédská masáž stojí 950 korun, pokud je někdo pojištěncem zdravotní pojišťovny škoda, stojí masáž o deset procent méně.

Jak dlouho masáž trvá?

Masáž trvá zpravidla hodinu a půl, ale stane se, že i dvě hodiny, je to individuální.

Bolí ájurvédská masáž?

V žádném případě není silová. Je to masáž velmi jemná, která se soustředí na rytmické rozmasírování celého těla.

Studio 33 nabízí kromě ájurvédské masáže širokou škálu dalších služeb. Přesto, to ale podle naších informací není stav konečný.
„Něco v hlavě mám, ale dokud to neuvedu v život, nerada bych byla konkrétnější, nechtěla bych to zakřiknout,” řekla nám na závěr rozhovoru majitelka Studia 33 Markéta Šímová.