Právě ti totiž dostali pozvání k natáčení pořadu České televize se zdravotnickou tématikou, Doktorka. „V březnu se žáci a studenti naší školy opravdu účastnili televizního natáčení v sídle ČT v Praze na Kavčích horách. Stalo se tak na pozvání tvůrců nového zábavně vzdělávacího pořadu Doktorka," potvrdila Zdena Kačírková ze zdravotnické školy. A co je to vlastně za pořad? Jde o úplnou novinku.
„Jedná se o nový komponovaný pořad s lékařskou tématikou, kam si doktorka Kateřina Cajthamlová zve do studia VIP osobnosti z oblasti medicíny. Ty se někdy zcela zasvěceně, jindy zábavnou formou, často s trochou nadsázky, vyjadřují k různým tématům z oblasti ochrany zdraví, prevence nemocí a konkrétních problémů současné populace. Na televizních obrazovkách se tento cyklus pořadů objeví snad až někdy ke konci roku," prozradila Kačírková.

Dodala, že v průběhu natáčení dvou dílů tohoto nově připravovaného pořadu se studenti setkali s moderátorkou Cajthamlovou, kterou mnozí znají  z pořadu Jste to, co jíte, a s dalšími hosty – lékaři, či jejich pacienty s různými životními příběhy. Studenti ale také zjistili, že natáčení není zase taková zábava, jak to pak na televizní obrazovce vypadá. „Nahlédli jsme do zákulisí, zjistili jsme, že natáčení pořadu není zas až taková legrace! Od všech členů televizního štábu, hlavních protagonistů i od nás si natáčení vyžádalo obrovskou trpělivost, kázeň i soustředěnost. To, co na televizní obrazovce vypadá naprosto přirozeně a má to jistý spád, vzniká celé dlouhé hodiny," vysvětlila  studentka školy Anna Košátková, přičemž další ze studentek Kristýna Třísková souhlasně přikyvovala.

„Zlatá škola,"  přidal se i Petr Zítka, student místní školy a dodal, že studenti hráli aktivně publikum, někteří z nás si i zasoutěžili a získali fiktivní ceny. „Jedna ze studentek byla také pověřena položit paní doktorce dotaz z publika. Vše však bylo ve scénáři pořadu, vše bylo předem připravené, vše muselo odpovídat představám pana režiséra," shrnul své postřehy z natáčení. O tom, že to bylo náročné,  svědčí i to, že jednotlivé natáčecí scény rozhodně nevznikaly na první pokus. „Říká se, že maminka a pan režisér mají vždycky pravdu! Osobně jsme se o pravdivosti druhého tvrzení přesvědčili. Pokud něco podle představ režiséra nebylo, jelo se podruhé, potřetí, nebo také pošesté," uvedla závěrem Kačírková.

Na televizních obrazovkách by se měl  tento cyklus pořadů s názvem Doktorka objevit pravděpodobně ke konci letošního. roku

Žáci a studenti zdravotnické školy se po celodenní osobní zkušenosti z natáčení, kdy ve studiu strávili několik hodin a končili kolem osmé večerní, shodli na tom, že jedna taková zkušenost opravdu stačila. A od této doby se na různé televizní pořady prý dívají poněkud jinýma očima. Každopádně byla to zkušenost, byl to nezapomenutelný zážitek, který jim nikdy nikdo nevezme.